قالب وردپرس

جلسه آزمایشی

 

جلسه ی آزمایشی، یک جلسه ی رایگان کوچینگ است که دو هدف اصلی را دنبال می کند:

* در جلسه ی آزمایشی مراجع با فرایند کوچینگ آشنا می شود و این روش را مستقیما لمس می کند.

* مربی هم با مراجع آشنا می شود و بررسی می کند که آیا مراجع اصطلاحا "کوچ پذیر" است یا اینکه هدف انتخابی توسط مراجع نیاز مند درمان است و لازم است مراجع به درمانگر ارجاع شود. 

در جلسه ی آزمایشی چه می گذرد؟


* در ابتدا پس از سلام و صحبت هایی در جهت آشنایی، مراجع سوال های احتمالی خود را در مورد فرایند کوچینگ از مربی می پرسد.

* پس از پاسخ دادن به سوالات، مربی از مراجع درخواست می کند که یک موضوع را برای جلسه ی آزمایشی انتخاب کند. این موضوع هدف جلسه است. مراجع یک چالش که ذهنش را درگیر کرده یا هدفی که دست یابی به آن برایش مهم است، را انتخاب می کند. سپس مربی سوال دوم را می پرسد: "در انتهای این جلسه به چه نتیجه ای می خواهی برسی؟" بدین ترتیب نقطه ی شروع و پایان جلسه تعیین می گردد و مربی در کنار مراجع خود در این مسیر با پرسیدن سوالات و گوش دادن به حرف های مراجع، او را تا مقصد همراهی می کند.
کار مربی سوال پرسیدن و سپس گوش دادن است. در طول یک جلسه 80 درصد مربی گوش می دهد و 20 درصد صحبت می کند.

* در انتهای جلسه مربی از شما تعهد می گیرد. شما تعهد می دهید تا جلسه ی آینده تکلیفی که برای شما تعیین شده است را انجام دهید.( البته در صورتی که تصمیم به حضور در جلسه ی آینده داشته باشید - در ابتدای هر جلسه مربی نتیجه ی انجام تعهدات را از کارفرما جویا می شود.)

* طول مدت یک جلسه بستگی به زمان رسیدن شما به هدف تعیین شده دارد و حداکثر یک ساعت است. جلسات راس ساعت مقرر پایان می یابد. ( گرچه تعهد ما در همراهی شما باعث خواهد شد که گاها جلسه را تا رسیدن به هدف مطلوب ادامه دهیم، اما تجربه ثابت کرده است که بهترین زمان برای نتیجه گیری همان یک ساعت است و طولانی تر شدن جلسه ممکن است باعث خستگی بشود.)

* اگر مراجع از روند جلسه ی آزمایشی رضایت داشت و احساس کرد که کوچینگ توانسته مساله ی او را حل کند، برای ادامه ی روند کوچینگ در خواست یک دوره ی کوچینگ می دهد.


 

 

نام و نام خانوادگی

آی دی اسکایپ و یا ایمیل

شماره ی تماس

موضوعی که مایلید با مربی درباره ی آن صحبت کنید

در پایان جلسه تمایل دارید به چه نتیجه ای برسید؟

زمان پیشنهادی شما برای گفتگو: تاریخ: روز/ماه/ ساعت


 

 

موضوعات پیشنهادی برای بیان در جلسه ی کوچینگ

بهبود روابط
اگر از نحوه ی ارتباط خود با اطرافیانتان(همسرتان، خواهر و برادر، رییستان و...) رضایت ندارید
مدیریت زمان
اگر احساس می کنید که زمانتان تحت کنترل شما نیست و می خواهید بهتر از وقت خود استفاده نمایید.
انتخاب
اگر درگیر مساله ی انتخاب هستید (انتخاب برای ازدواج، انتخاب رشته، انتخاب شغل مناسب، انتخاب محل سکونت یا حتی انتخاب سبک رفتار و طرز برخورد با اطرافیان). به یاد داشته باشیم که زندگی اکنون ما حاصل انتخاب های گذشته ی ماست.
شفاف سازی
ماموریت زندگی شما چیست؟ ارزش های شما چیستند؟ داشته های شما چه هستند و چه چیزهایی می خواهید بدست آورید؟
تغییر دیدگاه
"دیدگاه" یعنی شیوه نگاه به یک موقعیت خاص و چگونگی تفسیر این موقعیت. دیدگاه شما است که تجربه تان را در زندگی تعیین می کند، نه شرایطی که در آن قرار گرفته اید. ما با "ساختن دوباره" دیدگاه فرد در زندگی، می توانیم زندگی مراجع را بهبود بخشیم، بدون تغییر کلی شرایط زندگی او. شاید لازم است جور دیگر به مسائل نگاه کنید.
عزت نفس و اعتماد به نفس
کسی که در هر شرایطی (چه پیروزی و چه شکست، چه پول داری و چه بی پولی، چه شاغل بودن و چه بیکاری) خود را دوست دارد و می ستاید، انسان ثروتمندی است. آیا شما انسان ثروتمندی هستید؟
بازسازی زندگی
می خواهید دوباره شروع کنید و زندگیتان را از نو بسازید؟
برنامه ریزی
برنامه ریزی برای لحظاتی که به شما هدیه داده شده است، شکر گزاری در مقابل این نعمت است. شما می توانید تصمیم بگیرید که چگونه زندگی خود را بسازید.
هدف گذاری
مگر همه ی ما در زندگی خود اهدافی را انتخاب نکرده ایم؟ پس چرا اهداف ما محقق نمی شوند؟ تنها 5 درصد مردم دنیا دارای هدف هستند و درآمد این 5 درصد از درآمد 95 درصد بقیه ی مردم بیشتر است. هدف گذاری صحیح و بر اساس استعداد ها و علایق هر فرد قطعا مهم ترین ابزار برای موفقیت است.


کپی برداری از محتوا، با ذکر نام منبع مانعی ندارد و بدون ذکر نام منبع باعث ترویج بی اعتمادی می شود. طراحی و اجرا پشتیبان برتر