قالب وردپرس

روز تو

روز تولد من

اینکه روز تولد شما با بقیه ی روز ها فرق می کند یا نه، به نگاه شما بستگی دارد. می توانید تصمیم بگیرید که روز متفاوتی داشته باشید یا نه. واقعیت این است که برای خود من، یک روز خاص مفهومی ندارد؛ زیرا معتقدم این من هستم که به روزها و لحظاتم معنا می بخشم. اما با تمام این استدلالات و با وجود همه ی مقاومت ها در برابر عرق داشتن نسبت به یک روز خاص، باز هم می توان احساس خاصی را در روز تولد جستجو کرد؛ اگر حضوری باشد. روز تولد می تواند یادگار نقطه ی شروع شما باشد؛ شاید یک نقطه ی شروع و پایان به کارمان بیاید برای سنجش عملکردمان؛ می تواند نقطه ای باشد برای آغاز یک عزم.

هشتم شهریور ۱۳۹۵ یک روز معمولی بود برای من، اما کمی متفاوت تر از روز های معمولی دیگر که متاثر بود از تاثیر یک حضور. حضور کسی که اصرار داشت: “هرچند فکر می کنی روز تولد با روزهای دیگر تفاوتی ندارد، اما در ته دلت اطمینانی وجود دارد که فرقی هست. روز تولد، روز توست! ” 

روز تولد، روز توست! حتی اگر سعی کنی بین روزها تبعیض قائل نشوی، حتی اگر سعی کنی نفوذ ناپذیر به نظر برسی، به مدد حضور کسی که هست، چون باید باشه!

و به قول نادر ابراهیمی: “بهار بیش از آنکه حادثه ای در طبیعت باشد حادثه ای ست در قلب آدمی و پیش از آنکه در طبیعت محسوس باشد، در حسی انسانی وقوع می یابد. این، در بهاران گل نیست که باز می شود، گره های روح انسان است.”

اگر جالب است می توانید به دوستانتان نشان دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *