قالب وردپرس

ساختن

khoshfekri

برداشت آقای علی مالکی نژاد از کتاب هنر اندیشیدن- جی سی ماکسول

 

یکی از کارآفرینان بزرگ آمریکایی به دوست میلیونرش می گوید: من کاری می کنم که تو در یک سال آینده یک پرنده داشته باشی. دوست میلیونرش که می دانست محال است کسی بتواند او را وادار به این کار بکند پذیرفت و قرار شد هر کس شرط را برد ۱۰۰ دلار پاداش بگیرد.
آقای کارآفرین طی سفری که به سوییس داشت یک قفس بسیار نفیس طلایی از آنجا برای دوست میلیونرش خرید و به او هدیه کرد و او هم آنقدر آن را نفیس یافت که حاضر شد در اتاق پذیرایی خود آن را نصب کند، بعد از آن هر مهمانی که می آمد و قفس نفیس را می دید کنجکاو می شد و وقتی می دید که پرنده ای در آن نیست از او می پرسید: چه بلایی سرپرنده اش آمده است؟ و دوست میلیونر مجبور می شد که ماجرا را از اول توضیح دهد. وجود قفس و فکر به آن بلاخره او را مجبور کرد تا برود و یک پرنده بخرد و داخل آن قرار دهد و البته پیشاپیش ۱۰۰ دلار پاداش دوست خود را هم بدهد.

پ.ن: اگر در ذهن خود طرحی برای آینده داشته باشیم، اگر قالبی ساخته باشیم برای فردا، بالاخره آنچه می خواهیم محقق خواهد شد؛ اگر درست و پر کشش طراحی شده باشد دیر یا زود همه چیز به سمت آن حرکت خواهد کرد. این روش انسان هایی است که زندگیشان را می سازند.

اگر جالب است می توانید به دوستانتان نشان دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *