قالب وردپرس

من قهرمان زندگی من!

ساختن رویا

ما ویژگی های (مثبت و منفی) خود را به دیگران نسبت می دهیم. یعنی مثلا اگر به دیگری حسرت می خوریم و تمایل داریم مانند او باشیم، دلیلش این است که این توان را در خود داریم که مانند او باشیم. اگر مجذوب انسان های مشهور می شویم و پول و وقت خود را صرف خواندن زندگی نامه ی آن ها می کنیم، از خود بپرسیم که چه جنبه ای را در آن ها دوست داریم و آن ویژگی را در خود جستجو کنیم. ما شایسته ی این هستیم که هر چه می بینیم و از صمیم دل می خواهیم را داشته باشیم. تنها تفاوت بین ما و افراد مورد ستایشمان این است که آن ها ویژگی دلخواه ما را از خود نشان می دهند و رویاهایشان را عملی می کنند. 

ما به اندازه ی کافی در مسیر تحقق رویاهایمان تلاش نمی کنیم؛ کار آسان این است که ویژگی های مثبت خود را در افرادی ببینیم که این ویژگی ها را در زندگی خود پیاده کرده اند و از آن ها تعریف و تمجید کنیم و به حال آن ها غبطه بخوریم. 

وقتی تصمیم بگیریم که به اهداف و رویاهای خودمان بپردازیم، کمتر به آنچه دیگران انجام می دهند اهمیت می دهیم. ما نیاز داریم که قهرمان خود باشیم. تنها راه این است که جنبه هایی از خود را که به دیگران نسبت می دهیم (ویژگی هایی از خود را که نادیده می گیریم) را بازپس بگیریم. اگر موفقیت های علمی پرفسور سمیعی مرا به وجد می آورد به این دلیل است که تحصیلات عالی علمی ای که می توانم به دست آورم را در او می بینم. من این توان را دارم، اما آن را نادیده می گیرم زیرا خود را در رسیدن به این رویا ناتوان می انگارم. چرا که اگر توانایی تحصیلات عالی علمی را نداشتم، جذب آن نمی شدم. 

هر چه شما را بر می انگیزاند، جنبه ای از خود شماست. هرکسی بنا بر ویژگی های شخصی خود، دیگران را می بیند. بنابراین برای هر کسی ویژگی های خاصی پر رنگ است. فردی موفقیت علمی، فرد دیگری شجاعت و پرجرات بودن، شخصی ثروتمند بودن و… این ویژگی ها از درون هر کس سرچشمه می گیرد.

گوته می گوید: “اگر بتوانیم آن را تجسم و باور کنیم، می توانیم به آن دست بیابیم”. بخش دشوار، عبور از ترس هایست که ما را متوقف می کنند و به ما می گویند شایستگی و ارزش لازم را نداریم. 

بنابراین لازم است آنچه در دیگران الهام بخش خود می بینیم را شناسایی و بازپس بگیریم.

 

 

همه ی خواسته های قلبی شما در انتظار آنند که کشف و ابراز شوند. دست به کار شوید

دست به کار شوید:

آنچه در دیگران باعث وجد شما می شود و احساس تحسین در شما ایجاد می کند را شناسایی و یادداشت کنید.

شروع کنید رویاهایتان را جدی بگیرید.

برای خود هدف تعیین کنید و اهداف خود را یادداشت کنید. برای هدف گذاری و انتخاب هدف مناسب می توانید این مطلب را بخوانید.

برداشت آزاد از نیمه ی تاریک وجود- دبی فورد- فرناز فرود

اگر جالب است می توانید به دوستانتان نشان دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *