قالب وردپرس

شهامت واقعی

شهامت واقعی - عزت نفس

الگویی برای عزت نفس: یک دختر ۱۴ ساله، متی راس

 

این روز ها به دلیل آنکه قدرت و اراده ی درونی ( شاید منظورم عزت نفس باشد) دغدغه ی من است.

در هنگام دیدن فیلم true grit  (شهامت واقعی) – اثر برادران کوئن – بیشتر از آنکه به جریان داستان دقت کنم، محو شخصیت قدرتمند « متی راس » شدم. قدرت این شخصیت من را تحت تاثیر قرار داد. داستان فیلم “شهامت حقیقی” درباره اراده آهنین اوست که در سرزمین خون در برابر خون آن روز های امریکا بزرگ شده و ارزش های خود را از پیرمردی که هر لحظه می تواند برود و با گلوله ای خود را به کشتن بدهد وام گرفته است.

آنطور که متی در ابتدای فیلم روایت می کند، پدرش توسط یک کارگر روز مزد کشته شد. “تام چینی بزدل!” از یک دختر ۱۴ ساله توقع نمی رود که قاتل پدرش را بزدل بنامد. معمولا دختر ها در این مواقع گریه می کنند و احتمالا مادرشان را بغل می کنند. اما متی قصد ندارد گریه کند. او می خواهد انتقام خون پدرش را بگیرد. مردم باور ندارند که یک دختر چهارده ساله بتواند خانه را ترک کند تا در سرمای زمستان برود و انتقام خون پدرش را بگیرد. ولی این اتفاق افتاد.

 برای کسی مهم نیست که پدر متی کشته شده است اما برای متی مهم است. او معتقد است هر چیزی در دنیا قیمتی دارد، که باید پرداخت شود و هیچ چیز مجانی نیست به جز موهبت پروردگار!

متی این همه قدرت را نمی تواند از کسی به ارث برده باشد که توسط یک بزدل کشته می شود! متی یک شخصیت پخته و جا افتاده دارد. او نمونه ی یک انسان معمولی کامل است.

او نه تنها اطلاعاتش بالاست، بلکه می داند چگونه از اطلاعاتش استفاده کند. همچنین در کلماتش قدرت نهفته است. او با شخصیتش، اعتماد به نفسش و قدرتش مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد و سپس با کلمات او را شکست می دهد. انگار به احساسات و تصمیماتش ایمان کامل دارد به طوری که هیچ تردیدی در تصمیماتش نمی شود دید.

چارلز پورتیز نویسنده ی رمان شهامت واقعی الگویی از یک انسان با عزت نفس بالا را تحویل شما می دهد. امیدوارم با دیدن این فیلم، شما هم انرژی و قدرت متی را دریافت کنید.

 

لینک معرفی فیلم

اگر جالب است می توانید به دوستانتان نشان دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *