قالب وردپرس

ساختن آگاهانه

تغییر دیدگاه

چه چیزهایی شما را بر می انگیزاند؟ چه چیزهایی شما را متوقف می کند؟ چه چیزهایی برایتان رضایت بخش است؟

چرا در  موقعیت هایی قرار می گیرید یا با مسائلی روبرو می شوید که نمی خواهیدشان؟ چرا به آنچه می خواهید می خواهید دست پیدا نمی کنید؟

چرا پیامد ها یا موقعیت ها یا نتایجی، برخلاف خواست شما رخ می دهد؟

دلیل بی ثمر ماندن کوشش هایتان برای ایجاد رضایت از زندگی چیست؟

کوچینگ با پاسخ به این سوالات می خواهد در زندگی افراد و همچنین کیفیت زندگی آنان تغییر ایجاد کند؛ پاسخ به این سوالات نگاه جدیدی است که به نقش خود به عنوان انسان در این دنیا داریم؛ دیدگاهی که قرار است جایگزین دیدگاه قبلمان شود. دیدگاهی که اگر حقیقتا به کار گرفته شود، فرصت های جدیدی را در اختیار مان قرار می دهد.

ما نسبت به بعضی از تعهدات خود در زندگی آگاه هستیم و با فکر آن ها را انتخاب می کنیم. مثل تعهد در ازدواج یا تصمیم به کاهش وزن. اما تعهدات ناخودآگاهی هم وجود دارند که به صورت ناخودآگاه زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهند؛ به طوری که بدون آنکه دلیل آن را بدانیم، ما را به سمتی که ممکن است رضایت نداشته باشیم می برند.

مثلا دوست داریم زمانمان را مدیریت کنیم، اما نمی توانیم. یا دوست داریم احساسات خود را کنترل کنیم اما ناخود آگاه در شرایط احساسی این قدرت را از دست می دهیم.

اینجاست که کوچ به مراجعه کننده کمک می کند تا نقشه های جدیدی در ذهنش ایجاد کند و این نقشه های جدید را به باورهایش تبدیل کند.

اگر جالب است می توانید به دوستانتان نشان دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *