قالب وردپرس

داستان یک قهرمان

مرتضی مهرزاد

“چگونه ناتوانی تبدیل به شایستگی بالقوه و با مربی گری صحیح به یک توانایی ویژه تبدیل شد؟”

در مسابقات پاراالمپیک امسال پسری را دیدم که چند سال پیش با چهره نامتعارف متاثر از بیماری آکرومگالی در برنامه ماه عسل آمده بود. همکلاسی قدیمی ام احسان علیخانی از او پرسید که مرتضی ارزویت چیست و او گفت ۲تا ارزو دارم اول اینکه علی کریمی را از نزدیک ببینم و دوم اینکه یک لپ تاب داشته باشم . همان شب پیامی از احسان دریافت شد که علی کریمی مرتضی را به هر۲ آرزویش رساند. دیگر در این سالها چیزی از مرتضی ندیدم ونشنیدم تا اینکه در بازی فینال والیبال المپیک معلولان کم توان پسری را دیدم که بلند تر از توپ و تور هر توپی می آید اسپک می کند و هر توپی می آید دفاع. یادم آمد اورا دیده ام. بلند ترین مرد ایران بود.
به جز اکرومگالی از این دنیا هیچ چیز نداشت . او که یکشبه استعدادش کشف شده بود با مربی گری و منتورینگ یک مربی به عنوان یکی از تاثیر گذارترین چهره های پاراالمپیک شناخته شد. در صحنه اهدا مدالها وقتی مدال داشت به او اهدا می شد صدای تشویق جمعیت را می شندیم که چند برابر می شد. این تشویق را برای مربی اش و تمام زحماتی که یک کشور برای یک بیمار جامعه گریز بود می دیدم.
“برای یک سمبل سرمایه انسانی”
برای همه آنها که این سرمایه را کشف کرده بودند و پرورشش دادند. به فکر فرو رفتم: که این یعنی مدیریت منابع انسانی واقعی. این یعنی شناخت، شناخت استعداد و مدیریت شایستگی، یعنی آموزش و بهبود عملکرد، یعنی انگیزش و مدیریت صحیح و تبدیل یک استعداد خام بالقوه به یک قهرمان شایسته .
مرتضی عزیر تمام مردم ایران برای تو آرزوهای زیبا دارند و همه کسانی که پرورشت دادند را به نیکی یاد خواهند کرد.

خود مرتضی مهرزاد می گوید: طی این سال‎ها که با ورزش آشنا شدم و در والیبال نشسته فعالیت می کنم همراه با تیم به شهرهای مختلفی سفر کردم و با افراد جدیدی آشنا شدم که این برای من بسیار خوشایند و تاثیر گذار بود و می توانم بگویم که ورزش در زندگی من نقش مثبتی ایفا کرده و مرا دگرگون کرده است و از تمام افرادی که برای حضور من در ورزش و ادامه فعالیتم تلاش کردند، قدردانی می کنم. و حال با ۳۰۰ سکه طلا المپیک میتونم کلی لب تاب بخرم و هدیه بدم به همه اونهایی که روزی مثل من بودند.

 

نوشته ی حمید محسنی منبع +

اگر جالب است می توانید به دوستانتان نشان دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *