قالب وردپرس

برای شما هم ممکن است که از این شاخه به آن شاخه پریدن، ملال آور شده باشد. شاید از این کلافه اید که دیگران بارها به رویتان آورده اند که: “یه کار دیگه رو نیمه کاره ول کردی؟” و در حالی که از حرف آن ها ناراحت شده اید، اما کمی به آن ها هم حق می دهید؛ خودتان هم قبول دارید که از این شاخه به آن شاخه می پرید. اما شما تقصیر کار نیستید، زیرا این کار های جدید، خیلی زود تازگی خود را از دست می دهند.

بعد از چند بار نیمه کاره رها کردن، احساس یاس بر شما غلبه می کند. این احساس یاس با افکاری شبیه به این خود را نشان می دهد: “یعنی هیچ کاری نیست که من ازش خوشم بیاد؟”

نارضایتی یک ویژگی مثبت است. نارضایتی از وضع موجود، باعث حرکت می شود. باعث می شود بگردیم و وضعیت مطلوبی را جستجو کنیم. اگر سخت گیر هستید و به هر موقعیتی تن در نمی دهید بهتان تبریک می گویم. مقاومت کنید و به جستجوی خود ادامه دهید. قطعا به وضعیتی دست پیدا می کنید که تازگی اش را از دست نخواهد داد. شاخه ی دیگری شما را جذب نخواهد کرد، زیرا شما در شاخه ای حضور دارید که برای آن ساخته شده اید.

امیر مهرانی می گوید: “هر کسی زمین بازی مخصوص به خودش را دارد، که در آن قطعا قهرمان است.” بگردید و زمین بازی خودتان را پیدا کنید.

یافتن زمین بازی ایده آل کار  چندان مشکلی هم نیست. مقداری صبر لازم دارد و اینکه بدانید کجا به دنبال آن بگردید. “گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری  دانی که رسیدن هنر گام زمان است”یا این بیت از سعدی: “رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود… رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود” . صبر نشانه ی تجربه است و توقع یک شبه ره صد ساله رفتن، نشان خامی است. لطفا برای رسیدن به موقعیت مورد نظر، حداقل به خود شش ماه فرصت بدهید.

کجا به دنبال زمین بازی خود بگردیم؟ در تجربیات گذشته. لحظاتی که احساس کردید مال شماست آنقدر حالتان خوب بوده است، که متوجه گذر زمان نشده اید. کجای زندگی تان، در کدام لحظات، خیالتان راحت راحت بوده است؟ برای رسیدنِ کدام اتفاق لحظه شماری می کردید و دوست نداشتید آن لحظه به پایان برسد؟

این تجربیات، مانند نوری در تاریکی شما را به مقصد می رسانند و مانند تابلوی راهنمایی هستند که واقعیت هایی از درونتان به شما نشان می دهند. سپس بگردید و ببینید علت شادی و آرامشتان در آن موقعیت چیست؟ هر چه بیشتر فکر کنید، به دلیل اصلی شادی و هسته ی علاقه ی خود نزدیک تر خواهید شد.

واقعیت این است که شما هم کارهایی را تجربه کرده اید که در زمان انجام آن ها حالتان خوب بوده است و از آن ها خسته نشده اید و لازم نبوده است که آن را تغییر دهید. اگر فکر کنید حتما چند مورد را پیدا خواهید کرد.

اگر جالب است می توانید به دوستانتان نشان دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *