قالب وردپرس

آیین گفت و گو

هنر گفتگو

می توانید با چند راهنمایی گفتگوهای خود را لذت بخش و موثر کنید. با رعایت پیشنهادها می توانید بسیاری از مشکلات موجود بر سر راه گفتگوهای خود رااز میان بردارید.

قانون شماره ۱ : با همسر خود هماهنگ شوید

شرط لازم صحبت ثمربخش هماهنگی زن و شوهر است. به عبارت دیگر، زن و شوهر برای اینکه بتوانند با یکدیگر ارتباط سازنده برقرار سازند باید در مسیر صحبت یکدیگر قرار گیرند.

اما چگونه می توان کانال مناسب صحبت را پیدا کرد؟ نکته ای را که نباید فراموش کنیم این است که امکان دارد روشی که در صحبت های رسمی نتایج بسیار مطلوب می دهد در روابط زناشویی تولید اشکال کند.

قانون شماره ۲ : با علاقه گوش بدهید

زنها هنگام گوش کردن با ابراز کلماتی نظیر راستی، آره، عجب، و تکان دادن اجزاء صورت به ناطق می فهمانند که به حرف های او گوش می دهند و حال آنکه مردها در حال گوش دادن بیشتر سکوت می کنند.

قانون شماره ۳ : از قطع صحبت اجتناب کنید

قطع صحبت هم مانند سایر عادات مربوط به تکلم ممکن است بخشی از طرز مکالمه اشخاص باشد و برخلاف برداشت احتمالی کسی که صحبتش قطع می شود، ارتباطی با خود محوری و مخالفت و غیره ندارد.

قانون شماره ۴ : ماهرانه سوال کنید

سوال می تواند آغازگر صحبت و ادامۀ آن و در نهایت دیگر اسباب توقف و ناتمام ماندن آن گردد. بعضیها طبیعتاً کم حرف هستند، در برخورد با این اشخاص باید زمینۀ صحبت آنان را فراهم نمود.

قانون شماره ۵ : سیاست و نزاکت به خرج دهید

شاید در ظاهر رعایت این قانون در روابط زناشویی عجیب به نظر برسد، اما در عمل ، هرکس حساسیت هایی دارد و حتی نزدیکترین اشخاص ممکن است احساسات مارا جریحه دار کنند. مثلاً بعضی از اشخاص نسبت به وضع ظاهر خود حساس هستند، بعضیها به طرز صحبت خود با سایر اعضای خانواده حساسیت دارند.

کتاب عشق هرگز کافی نیست. دیوید برنز.مهدی قراچه داغی

اگر جالب است می توانید به دوستانتان نشان دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *